FACEBOOK

ABC drogi na szczyt

Eliminacje

01

Z jednej strony, stworzony przez nas proces eliminacji  pozwoli wyłonić najlepszych graczy z Polski, a z drugiej będzie w zasięgu każdego. W obu przypadkach gracze Ci staną w szranki w ramach Olimpiady Sportów Umysłowych i spróbują zdobyć tytuł Mistrza LVLmind. Niezależnie od tego, do którego formatu przystąpicie, zawsze będziecie mieli postawiony przed sobą cel i szansę na końcowy sukces. 

Eliminacje są podzielone na dwie fazy:

 • darmowe i płatne eliminacje
 • zakup biletu przez uczestników eliminacji
 • (opcjonalnie) publiczna pula biletów
 

FAZA 1: DARMOWE I PŁATNE ELIMINACJE

Olimpijskie zmagania rozpocznie seria darmowych i płatnych turniejów eliminacyjnych. Turnieje te będą rozgrywane naprzemiennie, więc będziecie mieli możliwość wziąć udział w obu rodzajach eliminacji. Aby sprawnie przeprowadzić tę fazę, zdecydowaliśmy że eliminacje będą dostępne tylko i wyłącznie online, na platformie Board Game Arena. Nie wiesz czym jest BGA? Sprawdź.

Aby uczestniczyć w olimpiadzie, musisz się do niej zapisać.

Eliminacje darmowe, jak sama nazwa wskazuje: są bezpłatne. Udział w nich jest pozbawiony jakichkolwiek kosztów. Ponadto pozwalają one uzyskać pełnowartościowy dwudniowy bilet na uczestnictwo w Olimpiadzie LVLmind. Aby takowy bilet otrzymać, gracze będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami i poświęceniem dużej ilości czasu. Podczas tych eliminacji, które będą rozgrywane na przestrzeni 6 miesięcy, gracze będą zdobywać punkty za każdy ukończony darmowy turniej. Nie musicie brać udziału we wszystkich eliminacjach. Będziemy liczyć tylko sześć najlepszych wyników, które dany gracz uzyskał w ramach darmowych eliminacji. W końcowym rozrachunku tylko najlepsi z najlepszych otrzymają dwudniowy bilet na olimpiadę LVLmind. W przypadku tych biletów, gracze będą musieli dodatkowo wykupić wejście na festiwal (z odpowiednim upustem). Od posiadaczy biletów będzie zależało, czy wykupią bilet jednodniowy, czy dwudniowy.  Gwarantujemy 12 biletów dla najlepszych graczy. Pula może zostać zwiększona przy odpowiednio dużej ilości uczestników.

Eliminacje płatne będą rozgrywane w nieco inny sposób. Również będą odbywać się na przestrzeni 6 miesięcy, jednakże będzie ich mniej. To pierwsza różnica. Drugą jest to, iż płatne eliminacje będą posiadały pulę, która będzie rozdysponowana w odpowiedni sposób. Wpierw wpłaty powędrują na pokrycie pełnowartościowych dwudniowych biletów. W przypadku tych biletów, gracze otrzymają dodatkowo dwudniową wejściówkę na festiwal za darmo. Następnie reszta wpłat, zostanie podzielona. Pozostała część zostanie dodana do puli ogólnej Olimpiady, którą przeznaczymy na nagrody. Również jak w przypadku darmowych eliminacji, tylko najlepsi gracze otrzymają bilety.

W przypadku gdy dany gracz bierze udział w obu rodzajach eliminacji i będzie na pozycji gwarantującej bilet, wybór należy do gracza. Należy pamiętać, że wybierając bilet z darmowych turniejów, należy dokupić jeszcze wejściówkę na festiwal.

W tym miejscu może pojawić się w waszej głowie pewne pytanie. Po co mam grać, skoro mogę kupić bilet i nie męczyć się?

Nic bardziej mylnego! Sama Olimpiada w zamyśle jest płatna i pomimo, że przewidujemy uruchomienie puli publicznej, to w pierwszej kolejności możliwość zakupu biletów będzie uruchomiona tylko dla uczestników eliminacji. Dopiero gdy nie zapełnimy wszystkich miejsc, będziemy przechodzić do kolejnej, dodatkowej fazy.

Uważamy, że gracze mający odpowiednie umiejętności będą chcieli coś udowodnić światu i pojawią się na niej niezależnie od tego, czy uzyskają bezpośredni awans czy nie. Poza wyłonieniem jednych z najlepszych graczy w Polsce, ideą darmowych i płatnych eliminacji jest stworzenie Wam możliwości wyboru. Wyboru, który pozwala na dobór odpowiedniej ścieżki, ale i utworzenie miejsca do ciągłego treningu, czy też zmniejszenie kosztu takiej wyprawy.

– Darmowe turnieje dają szansę wygrania biletu na Olimpiadę. Ta szansa jest mniejsza, ponieważ graczy jak i turniejów będzie więcej. Dodatkowo nawet gdy komuś uda się awansować, będzie potrzebował zakupić wejście na festiwal.
– Płatne turnieje zwiększają szansę na wygranie biletu na Olimpiadę. Turniejów będzie stosunkowo mniej. Podobnie może być z graczami. Niskim kosztem, możecie uzyskać taniej bilet na Olimpiadę jak i na Festiwal. W przypadku niepowodzenia,  wpłaty nie przepadają. Część z nich zostaje zwrócona w postaci ulgi na pakiet Olimpijczyka.
–  To nie wszystko. Gdy nie uda Wam się zdobyć awansu, będziecie mogli kupić taki bilet. Dopuszczeni będą tylko gracze biorący udział w eliminacjach*

*patrz Faza 2 i Faza 3

Promocja

02

FAZA 2: ZAKUP BILETU PRZEZ UCZESTNIKÓW ELIMINACJI

W przypadku gdyby nie udało Wam się awansować do Olimpiady Sportów Umysłowych LVLmind, to jeszcze nie wszystko stracone. Każdy z Was, kto wziął udział w przynajmniej jednej eliminacji i zgłosi się do Nas, będzie mógł kupić bilet w ramach pakietu Olimpijskiego. Zestaw ten upoważnia do wejścia na festiwal, jak i do wzięcia udziału w Olimpiadzie. Co ważniejsze, połowa wpłat, które wnieśliście w ramach płatnych eliminacji, obniży Wam koszt pakietu Olimpijskiego.

Na przykład: Wzięliście udział w trzech płatnych eliminacjach i zapłaciliście X zł. Połowę z tej kwoty otrzymacie w kodzie rabatowym na zakup pakietu.

Pakiet Olimpijski będzie miał różne formy. Każdy z nich będzie zawierał podstawę w postaci wejścia na festiwal (jeden lub dwa dni) oraz wejście na Olimpiadę (od 1 do 5 turniejów).

Na przykład: Po ogłoszeniu listy gier, zauważycie że interesuje Was zawalczenie o mistrza w ramach jednego tytułu, który będzie rozgrywany w niedzielę. Tym samym, będziecie mogli kupić pakiet Olimpijczyka składający się z wejścia jednodniowego (w tym przykładzie Niedziela) + zagranie na jednym turnieju w ramach Olimpiady.

FAZA 3: (OPCJONALNIE) PUBLICZNA PULA BILETÓW

Olimpiada ma ograniczoną ilość miejsc. Gdyby zdarzyło się, że nie wszystkie bilety zostaną sprzedane, uruchomimy dodatkową pulę biletów, którą udostępnimy publicznie. W cenie takiego biletu, będzie zawarta wejściówka na festiwal – jednodniowy, lub dwudniowy, w zależności od wybranego biletu.

Jeśli do rozpoczęcia się festiwalu, nie będziemy mieli zajętych wszystkich miejsc, to umożliwimy zakup biletów na festiwalu, jednak już po standardowej cenie.

Bilety zdobyte w ramach eliminacji jak i te zakupione, będą przypisane do osoby, która go otrzymała i nie będzie można go: odstąpić, odsprzedać ani zwrócić. W przypadku niestawiennictwa, niewykorzystany bilet przepada.

Finał

03

Dochodzimy do najważniejszego momentu w LVLmind – Finału. Na tym etapie każdy błąd, chwila zawahania, może przekreślić szansę na końcowy sukces. To czas, w którym sprawdzicie swoje umiejętności z najlepszymi graczami w Polsce. Wszystkie te godziny, które poświęciliście na przygotowania, treningi, te wszystkie wyrzeczenia których się dopuściliście, w końcu będą mogły zaprocentować. Tylko od Was zależy jak bardzo. No… i presji czasu.

Główna część Olimpiady LVLmind zostanie rozegrana na Festiwalu AleGramy w listopadzie 2024 roku. Podczas niej, będziecie mogli wziąć udział w turniejach w ramach następujących kategorii:

 • Abstrakcja
 • Pojedynek
 • Wieloosobowa
 • Klasyczna
 • Odkrycie Roku

Lista gier będzie dostępna pod koniec drugiego kwartału 2024 roku. Przewidujemy że w sobotę zostaną rozegrane trzy turnieje, z kolei w niedzielę pozostałe dwa.

Mamy świadomość, że z różnych przyczyn niektórzy z Was mogą się nie pojawić na festiwalu, bądź nie będą chcieli wziąć udziału we wszystkich turniejach. Dlatego też wszyscy posiadający bilet, będą musieli potwierdzić swoją obecność i zapisać się do każdego turnieju z osobna – fizycznie na festiwalu. Będziecie mogli to uczynić przy naszym Stoisku Turniejowym.

Po zapisaniu się poznacie przeciwnika, otrzymacie egzemplarz gry wraz z arkuszem na punkty i ruszycie do odpowiedniego stołu. Każdy z meczów będzie posiadał odpowiedni limit czasu. Gdy rozegracie swój mecz, podejdzie do Was sędzia, który potwierdzi fakt zakończenia meczu, zabierze arkusz oraz egzemplarz gry. Po meczu będziecie mieli czas na posiłek, pójście do toalety, zwiedzanie festiwalu, bądź od razu będziecie mogli przystąpić do kolejnego meczu.

To od Was zależy jak rozdysponujecie swój czas. Do dyspozycji będziecie mieli praktycznie cały dzień. Dla Nas ważne jest, abyście przed zakończeniem wyznaczonego przez Nas czasu, zakończyli wszystkie swoje mecze w ramach fazy „do 3 zwycięstw”.

W każdym z nich, TOP 3 otrzyma pamiątkowy medal oraz nagrody rzeczowe. Jednak aby zostać jednym z takich graczy, będziecie musieli przebyć bardzo ciężką drogę. Dobrze by było, gdybyście zapoznali się z nią – turnieje 1v1 i turnieje 3-4 graczy. Nie jest to obligatoryjne, ale poznanie jej pozwoli Wam zrozumieć tę drogę.

Każdy turniej to okazja do zdobycia medalu ale też i punktów. Nawet jeśli będziecie wiedzieć, że nie awansujecie do kolejnej fazy w ramach danego turnieju, to warto walczyć do samego końca. Punkty zdobyte w ramach każdego z turniejów będą sumowane celem wyłonienia najlepszych graczy Olimpiady. Dla TOP 3 i kilku pozycji poza podium są przewidziane stosowne nagrody. Dodatkowo będziemy też nagradzać graczy w ramach specjalnych kategorii.

Poza możliwością zdobycia:

 • tytułu Mistrza w ramach poszczególnych kategoriach: Abstrakcja, Pojedynek, Wieloosobowa, Klasyczna i Odkrycie Roku
 • tytułu Mistrza LVLmind
 
gracze będą mogli zdobyć tytuł wyróżniający w ramach kategorii:

 • najlepszy gracz płci żeńskiej**
 • najlepszy gracz do lat X,
 • najlepszy gracz powyżej lat X
 • Niepokonany gracz 
 
Olimpiada zostanie zwieńczona oficjalną ceremonią.
 
** przewidujemy tylko jedną taką kategorię, ponieważ dane statystyczne pokazują, że bardzo duży % graczy biorących udział w takich wydarzeniach jest płci męskiej