FACEBOOK

Cel

Celem LVLmind jest organizacja najważniejszej i największej imprezy w Polsce, opartej na kompetytywnym graniu w gry planszowe i ich pochodnych, począwszy od gier klasycznych pokroju Szachy, Go, czy Shogi, aż po nowsze tytuły, takie jak Carcassonne, Wsiąść do Pociągu czy Kingdomino. Projekt ten ma zrzeszać nie tylko graczy, ale i wydawnictwa czy organizacje funkcjonujące na co dzień w Polsce. Mamy świadomość, że każde z powyższych, musi dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu, aby stał się on realnym przedsięwzięciem. Tym samym, obecność każdej z tych grup w naszym projekcie jest bardzo istotna.

Przeznaczenie

Chcemy, aby Olimpiada Sportów Umysłowych była wyznacznikiem jakości i poziomu posiadanych umiejętności przez polskich graczy. Jesteśmy świadomi tego, jak potężne umysły kryją się w zakamarkach naszego kraju. LVLmind chce te persony odkryć i pokazać światu. Jednak to nie wszystko. Rywalizacja, a raczej poziom imprez dotyczących rywalizacji w gry planszowe, nie jest w Polsce na wysokim poziomie. Co prawda hobby to staje się coraz bardziej popularne w kraju nad Wisłą, aczkolwiek pod względem organizacji, jesteśmy daleko w tyle za resztą świata. Wiemy, że Polskę stać na coś więcej. Będziemy dążyć do tego, aby stała się ona jedną z głównych sił na mapie Europy pod względem liczebności graczy, jak i wielkości przedsięwzięcia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że daleko nam do europejskiej stawki, a tym bardziej do kraju z największego regionu pod względem organizacji kompetytywnych imprez na świecie tj. USA, aczkolwiek marzenia są po to aby je spełniać, a my chcemy spróbować je osiągnąć.

Chociaż projekt skupia się głównie wokół polskiej społeczności i naszego rodzimego podwórka, to nie zamykamy się na zagranicznych graczy. Dopuszczamy uczestnictwo graczy z poza Polski. Oczywiście partycypacja takowych graczy wiąże się z pewnymi obowiązkami jak i warunkami. Najważniejszym wymaganiem jest znajomość języka angielskiego. Nasi wolontariusze będą w stanie posługiwać się tylko w języku polskim i angielskim. Ponadto gracze będą brali udział w tytułach w języku polskim, tym samym może zdarzyć się sytuacja, w której elementy gry będą zawierały język polski. Oprócz tego, ważność w jakichkolwiek sporach (dot. zasad itp.) mają zasady polskich tytułów. Są to pewne bariery, niemniej wierzymy że pokonamy je z łatwością. 

Historia Olimpiady