FACEBOOK

F.A.Q.

W tym miejscu, pojawią się najczęściej zadawane przez Was pytania.

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE: Ile będzie kosztował udział w Olimpiadzie?

Koszt udziału w Olimpiadzie jest uzależniony od kilku czynników.

Wpierw należy wyjaśnić pewną kwestię. Bilet na Olimpiadę, to nie to samo co bilet wstępu na Festiwal. Celem przypomnienia: Finał Olimpiady (2024 r.) będzie rozgrywany podczas festiwalu AleGramy. Tym samym, będziecie musieli posiadać dwa bilety. Jednak nie martwcie się! Poniżej wyjaśnimy krok po kroku, kilka ścieżek, którymi można się udać, aby obniżyć koszt obu biletów do minimum. Organizator Festiwalu jest współorganizatorem Olimpiady, tym samym mamy dla Was przygotowane odpowiednie rozwiązania.

Zacznijmy od samej Olimpiady:

  1. W ramach darmowych eliminacji, będziecie mogli zdobyć darmowy bilet, uprawniający Was do wzięcia udziału tylko w Finale Olimpiady. Aby wejść na festiwal, będziecie musieli zakupić bilet na Festiwal. Bliet ten będzie kosztował Was o wiele mniej. Cenę takiego biletu, przewidujemy w okolicach 60-85% standardowej ceny biletu.
  2. W ramach płatnych eliminacji, będziecie mogli zdobyć dwa darmowe bilety. Jeden będzie uprawniał Was do wzięcia udziału w Festiwalu a drugi w Finale Olimpiady.  
  3. Koszt wzięcia udziału w jednym, płatnym turnieju eliminacyjnym wynosi 10 zł. W przypadku zakupu pakietu, koszt ten będzie wynosił około 8,33 zł per jeden turniej eliminacyjny. Bilety można zakupić tutaj.

Po eliminacjach, przyjdzie czas podsumowania. Uruchomimy stronę, gdzie osoby, które uzyskały bezpośredni awans (bilety w ramach darmowych i płatnych eliminacji) przejdą proces zakupu biletu. Koszt ten, będzie uzależniony od sposobu uzyskania awansu do Finału (np. jeśli awansowaliście z płatnych eliminacji, zapłacicie 0 zł).

W tym miejscu zatrzymamy Was na chwilę. Co w przypadku gdy braliście udział w darmowych oraz płatnych eliminacjach i udało się Wam zająć miejsce dające bezpośredni awans w obu eliminacjach? To bardzo dobre pytanie. Wszystko zależy od Was. To Wy wybieracie, z których eliminacji chcecie awansować. Niezależnie od tego, które eliminacje wybierzecie, w drugich jesteście po prostu pomijani i bilet przechodzi na kolejną osobę.

Po rozdaniu biletów w ramach eliminacji, wyślemy wiadomość do pozostałych uczestników eliminacji, którym nie udało się uzyskać bezpośredniego awansu. Jeśli nie jesteście zainteresowani eliminacjami, które będą długim i żmudnym procesem, to wytężcie wzrok, gdyż przygotowaliśmy dla Was ofertę. Wszystkie osoby, które choć raz wzięły udział w jakichkolwiek eliminacjach, będą mogły zakupić jeden z tzw. Pakietów Olimpijczyka. Pakiety te będą uprawniały do udziału w Finale Olimpiady. Aktualnie nie znamy jeszcze ceny tych pakietów, aczkolwiek znamy już ich strukturę.

  1. Pakiet nr. 1 – Jednodniowy bilet wstępu na Festiwal i udział w jednym Turnieju w ramach Finału Olimpiady w danym dniu
  2. Pakiet nr. 2 – Jednodniowy bilet wstępu na Festiwal i udział we wszystkich Turniejach w ramach Finału Olimpiady w danym dniu
  3. Pakiet nr. 3 – Dwudniowy bilet wstępu na Festiwal i udział w jednym Turnieju na dzień w ramach Finału Olimpiady podczas całego Festiwalu
  4. Pakiet nr. 4 – Dwudniowy bilet wstępu na Festiwal i udział we wszystkich Turniejach w ramach Finału Olimpiady podczas całego Festiwalu
  5. Pakiet nr. 5 – Udział w jednym Turnieju w ramach Finału Olimpiady w danym dniu (bilet na Festiwal kupiony osobno)
  6. Pakiet nr. 6 – Udział w X* Turniejach w ramach Finału Olimpiady podczas całego Festiwalu (bilet na Festiwal kupiony osobno)
  7. Pakiet nr. 7 – Udział we wszystkich Turniejach w ramach Finału Olimpiady podczas całego Festiwalu (bilet na Festiwal kupiony osobno)
 
* określona ilość Turniejów w ramach Finału Olimpiady, wybrana przez kupującego
 

Jak już zauważyliście, udział w eliminacjach może być dla Was symboliczny. To od Was zależy, czy chcecie spróbować swoich sił i przebrnąć przez eliminacje i zdobyć darmowe wejście, czy może poczekać na ich zakończenie i po prostu zakupić bilet. Rozwiewając w tym miejscu wszystkie wątpliwości – tak, Olimpiada jest i miała być płatna.

Wróćmy jeszcze na chwilę do płatnych eliminacji. Jeśli wzięliście udział w płatnych eliminacjach, to przysługuje Wam dodatkowy upust na powyższe pakiety. Jego wysokość jest uzależniona od wpłat, które zostały przez Was zrealizowane. 

Na przykład: Jeśli wziąłeś udział w trzech (3) płatnych turniejach eliminacyjnych, to otrzymasz upust w wysokości połowy wpłat przez Ciebie uiszczonych. Tym samym, jeśli całkowita kwota, którą wpłaciłeś na poszczególne turnieje wyniosła 30 zł, to Twój upust będzie wynosił 15 zł. Upust ten, będzie dostępny w formie kodu rabatowego, który będzie trzeba wpisać przy płatności za bilet.

Pod uwagę bierzemy też kilka czarnych scenariuszy. Jednym z nich jest niedostateczna ilość uczestników. W przypadku gdy nie osiągniemy pełnej puli graczy, to wprowadzimy do obiegu tzw. pulę publiczną. Tym samym, każdy osoba zainteresowana udziałem w Finale Olimpiady, będzie mogła nabyć jeden z powyższych pakietów. Pakiety te będą dostępne aż do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia Festiwalu.

Ostatecznością będzie możliwość zakupu biletu na udział w Finale Olimpiady, bezpośrednio na Festiwalu. 

Jak widać, jesteśmy przygotowani praktycznie na każdą sytuację. Oczywiście szacunki te, nie uwzględniają wszelkich innych kosztów związanych z przybyciem na festiwal, tj. zakwaterowaniem, transportem, wyżywieniem itp. 

 

Dla przypomnienia:
W zeszłym roku, koszt biletu dwudniowego na festiwal Alegramy wahał się pomiędzy 49 zł a 64 zł, z kolei jednodniowy pomiędzy 33 zł a 39 zł.

Pytanie #1: Czy muszę wziąć udział we wszystkich turniejach eliminacyjnych?

Nie, nie musisz. Każdy turniej eliminacyjny przyniesie Ci odpowiednią ilość punktów, które po zsumowaniu, uplasują Cię na odpowiednim miejscu w zestawieniu Ogólnym. Wiedz jednak, że darmowe i płatne eliminacje posiadają odrębne tabele.

Pytanie #2: Awansowałem/kupiłem bilet. Czy muszę wziąć udział we wszystkich turniejach na Olimpiadzie?

Nie, nie musisz. Bierzesz udział w tych turniejach, w których chcesz. W przypadku gdy wygrałeś/zakupiłeś bilet, nie musisz wykorzystywać w pełni udogodnień z nim związanych. Możesz zagrać w jednym turnieju lub kilku turniejach w ramach jednego dnia lub dni. To od Ciebie zależy jak wykorzystasz bilet. Nie musisz pojawiać się na festiwalu, grać w Olimpiadzie. Oczywiście będzie nam przykro z tego powodu. Chcielibyśmy abyś się pojawił, jednak wiemy, że Twoja obecność może być uzależniona od wielu czynników. Trzymamy za to kciuki!

Pytanie #3: Dlaczego nie ma jeszcze listy gier, które będą na Olimpiadzie?

Lista gier pojawi się po Eliminacjach. Jest kilka czynników wpływających na taką decyzję. Głównym powodem jest chęć wyłonienia najlepszego gracza w Polsce. Szukamy graczy, którzy pokażą swoje umiejętności, niezależnie od tego, jakie tytuły pojawią się na Finale Olimpiady. To również pozwoli realnie spojrzeć na zainteresowanie Olimpiadą. Gdy ogłosimy listę gier, to gracze, którzy awansowali bezpośrednio, będą mieli możliwość wyboru. W odpowiednim czasie będą musieli zdecydować czy pojawią się czy nie. W przypadku gdy nie wygrali biletu – po prostu zdecydują czy go zakupią. Pakiety Olimpijczyka będą tak skonstruowane, aby dogodziły każdemu. A żeby mieć możliwość zakupu biletu, nie trzeba zrobić dużo. Wystarczy wziąć udział w jednych darmowych lub płatnych eliminacjach. To wszystko. Jest to idealna opcja dla tych, którzy nie chcą brać udziału w sześciomiesięcznych eliminacjach. 

Pytanie #4: Co z biletem, którego nie wykorzystam?

Jeśli wygrałeś bilet w ramach darmowych/płatnych eliminacji i po otrzymaniu maila, zdecydowałeś że nie chcesz brać udziału w Olimpiadzie, to bilet przechodzi na kolejną osobę w tabeli. Jednak gdy wygrałeś/zakupiłeś bilet, potwierdziłeś udział i nie pojawiłeś się na Olimpiadzie, to bilet po prostu przepada. 

Pytanie #5: Czemu Olimpiada jest płatna?

Wynika to z bardzo prostej przyczyny. Chęć zorganizowania jakiegokolwiek wydarzenia jest kosztownym przedsięwzięciem. W zamyśle cała Olimpiada jest płatna. Niezależnie od tego, jaką ścieżkę obierzecie, koszty się pojawią – mniejsze lub większe.

Największa tego typu impreza na świecie (Mind Sports Olympiad), na której się wzorowaliśmy jest w pełni płatna. Aby wziąć udział w całej Olimpiadzie MSO, trzeba zapłacić około 140 funtów. Oprócz tego, trzeba wziąć pod uwagę inne kwestie, takie jak logistyka (aktualnie MSO organizowane jest tylko w UK), zakwaterowanie itp.(olimpiada trwa 8-9 dni). Dla polskich graczy, jest to nie lada wyzwanie. Aby wziąć udział w takim przedsięwzięciu trzeba liczyć się kosztem w wysokości kilku tysięcy. Nasza olimpiada będzie o wiele tańsza, ale też (na początku) będzie skromniejsza. 

Koszty związane z organizacją to jednak nie wszystko. Sądzimy, że gracze chcący pokazać się na polskiej scenie – niezależnie od pokonanej drogi, pojawią się na olimpiadzie LVLmind. Stworzyliśmy wiele ścieżek awansu, które mogą bardzo mocno odciążyć budżet, który trzeba przeznaczyć na uczestnictwo w naszym wydarzeniu.

Pytanie #6: Czy muszę zapisać się do eliminacji?

Tak. Zapis jest obligatoryjny. Do Olimpiady zapiszesz się przez tę stronę. Po zapisaniu się, poczekaj na otrzymanie zaproszenia. Wysyłamy je na 7 dni przed startem eliminacji. Pamiętaj! Musisz je zaakceptować.

Pytanie #7: Dlaczego pytacie mnie o moje dane?

Ewidencja graczy na takim wydarzeniu jest bardzo ważna, lecz to nie jest główny powód. Problemem jest próba wzięcia udziału w eliminacjach przy użyciu wielu kont. Przypominamy, że każdy gracz może wziąć udział we wszystkich eliminacjach tylko przy użyciu jednego konta. Dzięki danym, które od Ciebie uzyskamy, będziemy mogli potwierdzić Twoją tożsamość. W przypadku wykrycia korzystania z więcej niż jednego konta, nie będziemy pobłażliwi. Automatycznie wykreślimy tę osobę z udziału w Eliminacjach i nie będzie mogła wystąpić na Olimpiadzie. Dodatkowo wszelkie poniesione koszty nie będą zwrócone.

Pytanie #8: Dlaczego nie mogę zapisać się do Turnieju eliminacyjnego?

W pierwszej kolejności sprawdź, czy to faktycznie odpowiedni turniej. Na liście naszych turniejów eliminacyjnych (darmowe i płatne), będzie specjalny link przenoszący Cię do turnieju. Aby wziąć udział w Turnieju Eliminacyjnym, musisz być zapisany do Olimpiady i zaakceptować zaproszenie.  Zaproszenia do eliminacji wysyłamy ręcznie. Niezależnie od rodzaju turnieju, zaproszenia będziemy wysyłać dopiero na 7 dni przed startem turnieju. Taki zabieg pozwoli zmniejszyć liczbę graczy, którzy po prostu się nie stawią.

Pytanie #9: Czemu jeszcze nie dostałem zaproszenia?

Spokojnie, weź głęboki wdech :). Nie zapomnieliśmy o Tobie.
Zaproszenia wysyłamy na 7 dni przed startem turnieju. Board Game Arena ma pewne ograniczenia i możemy wysłać maksymalnie 50 zaproszeń na dzień. Tym samym, przy większej liczbie graczy, wysyłanie zaproszeń musi być rozłożone na kilka dni. W przypadku gdy obawiasz się, że mogłeś zostać pominięty (zaproszenia wysyłamy wedle alfabetycznej listy), wyślij do nas maila na kontakt@lvlmind.org

Pytanie #10: Czemu Olimpiada jest zaplanowana w tym nieszczęsnym Trójmieście?

To jest bardzo dobre pytanie. Rozumiemy, że ktoś może nie być zadowolony z tego wyboru. Jak w wielu kwestiach, wpływa na to sporo czynników. Będzie to pierwsza nasza Olimpiada, tym samym chcemy ją zorganizować w otoczeniu, które bardzo dobrze znamy. Otrzymaliśmy też pełne wsparcie sklepu AlePlanszówki – organizatora największego festiwalu na Pomorzu, z którym mamy bardzo dobre relacje. Aktualnie skupiamy się na zorganizowaniu pierwszej takiej Olimpiady w Polsce. A co przyniesie przyszłość, zobaczymy.

Pytanie #11: Czy mogę zgłosić swoje uwagi? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Aktualnie zbieramy informacje nt. portalu. Wszelkie uwagi i sugestie są mile widziane. Ciągle pracujemy nad poprawą strony i na pewno końcowy efekt będzie zadowalający. Jeśli masz jakieś propozycje, bądź coś Ci się nie podoba, daj nam znać na kontakt@lvlmind.org. Jesteśmy świadomi różnic w odbieraniu stylistyki portalu, jak i o błędach popełnianych w tekście. Wszystko redagujemy na bieżąco.